این رویداد خاتمه یافته است و اطلاعات موجود در این سایت صرفا جنبه آرشیو دارد

ویرایش اول کتابچه خلاصه مقالات همایش در قسمت فایل ها در منوی اطلاع رسانی و در ادامه ي مطلب همين خبر بارگزاری شده است. ویرایش نهایی کتابچه در اسرع وقت بعد از اصلاحات مورد نظر نویسندگان در سایت همایش و سایت مرکز تحقیقات مراقبت های پرستاری و مامایی مشهد بارگزاری خواهد شد.
براي دانلود ويرايش اول کتابچه اينجا کليک کنيد.

 

پیام دبیر علمي کنگره

با استعانت از پروردگار متعال، افتخار دارم که برگزاری همايش مراقبت مبتني بر شواهد در پرستاري و مامايي  در تاریخ 26 و 27 تير ماه 1398 توسط مرکز تحقیقات مراقبت های پرستاری و مامایی و مجله مراقبت مبتنی بر شواهد دانشگاه علوم پزشکی مشهد  را اعلام نمایم...

 

صفحه اصلی > معرفی همایش
معرفی همایش

همايش مراقبت مبتني بر شواهد در پرستاري و مامايي(26 و 27 تير ماه، 1398)

رئيس همايش: دکتر عباس حيدري، دکتراي پرستاري، استاد  گروه پرستاری

دبير همايش: دکتر فاطمه حشمتي نبوي، دکتراي پرستاري، استادیار گروه پرستاری

دبير علمي همايش: دکتر مريم مرادي دكتراي بهداشت باروری، استادیار گروه مامایی

دبير اجرايي همايش: دکتر طاهره صادقي دکتراي پرستاري، استادیار گروه پرستاری


محل:  دانشکده پرستاري و مامايي مشهد (تالار ابن سينا و تالار جرجاني)

نام همايش: همايش مراقبت مبتني بر شواهد در پرستاري و مامايي

برگزار کننده همایش: مرکز تحقیقات مراقبت های پرستاری و مامايي (با همکاري مجله مراقبت مبتني بر شواهد)

ضرورت انجام همایش:

در این همایش با مشارکت ارائه دهندگان خدمات سلامت در حوزه پرستاري و مامايي فرصتی برای تبادل اطلاعات، توسعه دانش و بکارگیری نتایج مطالعات مبتني بر شواهد در مراقبتهای پرستاری و مامایی بوجود می آید.

هدف نهایی خدمات پرستاری و مامايي ارائه مراقبت با کیفیت درراستای بهبود نتایج حاصل از خدمات برای بیمار و جامعه است. ارائه مراقبت ها و خدمات با کیفیت مناسب به عنوان یک اولویت در نظام خدمات بهداشتی درمانی به ویژه در زمینه خدمات پرستاری و مامايي  مي باشد. از پرستاران و ماماها انتظار مي رود که ارائه خدمات مراقبتي را با بالاترين حد استانداردهاي كمي و كيفي و مبتني بر يافته هاي علمي مستند ارائه دهند و همواره با بررسی و بازنگري روشهاي مراقبتي، توانمندي لازم براي تصميم گيري هاي باليني در ارائه مراقبت مبتنی بر دانش روز را کسب نمايند. 

 مراقبت مبتني بر شواهد در تمامي حيطه هاي علوم پزشکی و پيراپزشکي از اهميت ويژه اي در راستاي ارتقاي سلامت جامعه برخوردار است و به دلیل به روز بودن رویه‌های مراقبتی و هزینه و اثربخشی برای بیماران نقش مهمی در ارتقای کیفیت مراقبت‌های پرستاری و مامايي دارد. مراقبت مبتنی بر شواهد در اولویت قرار دادن منافع بیمار از طریق تصمیم گیری بالینی با استفاده از بهترین شواهد در مراقبت از مددجو مي باشد.

اگرچه موانع متعددي نيز در اجراي مراقبت مبتنی بر شواهد وجود دارد؛ از ملزومات ارتقاي کيفيت مراقبت، افزايش دانش و مهارت پرستاران و ماماها درباره مراقبت مبتنی بر شواهد و توليد شواهد قوی و مناسب برای عملکرد پرستاران و ماماها  با در نظر گرفتن فرهنگ، نیاز جامعه، هزینه و سودمندی نتایج برای بیماران مي باشد. با توجه به اهمیت شواهد و تحقیقات در عملکرد بالینی پرستاری و مامايي و شکاف وسیع بین تولید شواهد و کاربرد شواهد در بالین، برگزاري همايش مراقبت مبتني بر شواهد در پرستاري و مامايي امکان نشست و تبادل علمي پرستاران و ماماها و آگاهی از جديدترين دستاوردهای علمی در حوزه مراقبت های پرستاری و مامایی را ايجاد نموده و  فرصت مغتنمي در جهت به روز رساني دانش و مهارت پرستاران و ماماها و استفاده از نتايج پژوهش در بالين را فراهم مي نمايد.

تعداد تخمینی شرکت کنندگان: 700 نفر

تعداد تخمینی سخنرانان: 40 نفر سخنراني (حضوری و مجازی) و 60 نفر پوستر (کاغذي و الکترونيک)               

دانشکده ها و دانشگاه های همکار در همایش: ندارد

مخاطبین و گروه های هدف همایش:

کاردان؛ کارشناس و کارشناس ارشد رشته های پرستاری و مامائی و اتاق عمل و بيهوشي و فوریتهای پزشکی

 دکتراي پرستاری و بهداشت باروری و مامايي

کاردان؛ کارشناس و کارشناس ارشد و دکترای بهداشت

دانشجويان پرستاري و مامايي و اتاق عمل و بيهوشي و فوریتهای پزشکی و بهداشت در مقاطع مختلف

محل برگزاری همایش: دانشکده پرستاري و مامايي مشهد (تالار ابن سينا و تالار جرجاني)